vekil sunucu bağlantı kabul etmiyor


Yz Hüsnü Köktürk
Frontpage ve browser başarısızlığı
Benim torun bilgisayarın başına geçti, bakıyorun windows 10 açmış, xp kullanırdı, demek bir terslik var. Evet windows 10 logosu çalışıyormuş gibi gözükse de açılım yok. Xp ye gelince güvenli modda da açılmıyor. Madem açılmıyor Tamir CD sini takalım. Tamir CD side boot yapmıyor, atlayıp geçiyor. Son çare bu hart diski bilgisayara ikinci yani ilave hartdisk olarak takayım, ve açılışı tamir edeyim.
Eyvah eyvah, ne birinci ne de ikinci hartdisk çalışıyor. Bozuk olan hartdisk, yanına takılan sağlam hartdiski de çalıştırmıyor. İçinde arşiv bulunan 1 terabayt hartdisk bu. Çıkarıp takarken azıcık bir dumanın dahi çıktığını gördüm. Gitti yine 6 aylık emek ve ikinci arşiv, güncel dosyalar….
Sanırım dumanı çıkan, yanan en dıştaki okuyucu kafa olmalı. Hartdiski zor açıyorum. Vidalar yıldıza benziyor. Ortada bir de gizli bir vida var. Vida, üstü kazı kazan metoduyla metal bir tabakayla örtülmüş.
Evet şimdi hartdiskin içi gözüküyor. Okuyucu kafa gidip geliyor. Yani biryerlerden oku diye komut alıyor. Uzatmayalım diski çöpe gönderiyorum. Atıyorum, gerçi bir çözümyolu daha var. Diski profesyonellere göndereceksiniz, onlar sizin diskteki döner levhaları çalışır bir hartdisk içine takacaklar, filan filan, gideri karşılayabilen, ücreti öderim diybilen diskini gönderir.
Eski ve ikinci derece, tam sağlıklı olmayan hartdisklerimden birini takıyorum. Hd Tune denilen programı bu hartdiske iki noktada sağlıksız raporu veriyor.
Bu hartdiskte ayrıca internete girememe problemi var. Frontpage, içine yazılan adresi bulamıyor ve browser de internete bağlanamıyor.
–Vekil sunucu bağlantı kabul etmiyor uyarısı çıkıyor.
Firefox da çözüm şu şekilde. Firefox–<strong>araçlar</strong>–seçenekler sağda siyah tablonun altında — <strong>gelişmiş</strong> üstte –<strong>ağ</strong>– <strong>ayarlar</strong>– “vekil sunucu yok” işareti seçili olsun.
Copyright © Hüsnü Köktürk TB6BHK Vekil sunucu bağlantı kabul etmiyor

Reklamlar
Bu yazı elektronik içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s